fbpx
Snarto

Snarto

1.1

O projekcie

Przegląd projektu

SNARTO to zintegrowana platforma logistyczna wykorzystująca osiągnięcia sztucznej inteligencji do optymalizacji czasu i kosztów transportu zarówno po stronie przewoźnika, jak i zleceniodawcy.

  • Etapy pracy
    • UX research
    • UX testing
    • Wireframing
    • Prototyping
    • UI design
  • Narzędzia
    • Figma
    • Adobe Photoshop
  • Czas trwania
    • 6 miesięcy
1.2

Podstawowe informacje

Przegląd projektu
  • O platformie

    SNARTO to unikalne na rynku rozwiązanie do zarządzania transportem różnego rodzaju towarów. Platforma łączy przewoźników z osobami i firmami, które poszukują bezpośredniego partnera
do transportu swoich ładunków — bez pośredników.

    Dzięki sztucznej inteligencji platforma skraca procesy logistyczne i pozwala generować znaczne oszczędności.

  • Zadanie

    Naszym zadaniem było zaprojektowanie aplikacji dla przewoźników i spedytorów.

    Aplikacja miała umożliwiać złożenie zlecenia na transport oraz raportowanie dostępnych przewoźników, ale przede wszystkim sprawić, aby zarządzanie transportem samochodowym stało się łatwe, opłacalne
i pomijało główny problem, jakim są marże pośredników.

1.3

Proces projektowy

Przegląd projektu

Metodologia Design Thinking

Ten iteracyjny proces pozwala na ciągłe ulepszanie rozwiązanie i dostosowywanie go do potrzeb użytkowników,
co jest kluczowe w projektowaniu skutecznych produktów.

  • 1. Empatyzacja

    Zrozumienie potrzeb użytkowników i problemów, które chcemy rozwiązać.

  • 2. Definicja

    Określenie problemu i celu projektu w sposób jasny
i zrozumiały.

  • 3. Ideacja

    Generowanie jak najwięcej pomysłów i koncepcji.

  • 4. Prototypowanie

    Tworzenie prostych modeli lub wizualizacji pomysłów, aby zobaczyć, jak będą one działać w rzeczywistości.

  • 5. Testowanie

    Przetestowanie pomysłów
z użytkownikami, aby uzyskać ich opinie i sugestie.

  • 6. Implementacja

    Wdrożenie najlepszego rozwiązania i jego dalsze doskonalenie.

1.3

Potrzeby i cele

Przegląd projektu
  • Przegląd projektu

    W pierwszym etapie przeprowadziliśmy research konkurencyjnych rozwiązań na rynku.

    W tym celu weryfikowaliśmy aplikacje innych firm transportowych, aby zrozumieć, jakie funkcjonalności oferują. Sprawdziliśmy także, z jakimi problemami spotykają się użytkownicy w procesie zamawiania transportu. Dążąc do stworzenia rozwiązania, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron transakcji, przeprowadziliśmy również wywiady pogłębione, aby poznać potrzeby dostawców usług. Dzięki niemu zdobyliśmy wyczerpującą wiedzę na temat oczekiwań przewoźników oraz spedytorów.

  • Architektura informacji (Information Architecture) i mapowanie przepływu
(User Flow):

    Zaprojektowaliśmy strukturę informacji (IA) oraz przepływ użytkownika, czyli wizualizacje ścieżek, którymi będą poruszali się użytkownicy, by wykonać odpowiednie zadania w aplikacji. W tym procesie określiliśmy kluczowe funkcjonalności i cele, jakie aplikacja powinna spełniać, a także sposób,
w jaki użytkownicy będą z niej korzystać.

2.1

Makiety funkcjonalne UX

Kreacja

Stworzyliśmy prototypy UX (makiety funkcjonalne), które pozwoliły nam na weryfikację poprawności przepływu użytkownika i ocenę możliwości korzystania z różnych funkcji. Na tym etapie prototypy były wstępnie testowane przez potencjalnych użytkowników, co pozwoliło nam uzyskać cenne informacje zwrotne i wprowadzić ewentualne zmiany, aby dostosować rozwiązanie do realnych potrzeb.

2.2

Projekt UI

Strona internetowa

Na podstawie zatwierdzonego prototypu, przystąpiliśmy do projektowania interfejsu użytkownika (UI), który odpowiadał potrzebom potencjalnych użytkowników aplikacji. Nasz zespół zaprojektował atrakcyjny, funkcjonalny
i łatwy w użyciu interfejs aplikacji.

2.2.1

Wersja w kontrze – mobile

Projekt UI
2.2.2

Wersja w kontrze – desktop

Projekt UI
3

Działania i efekty

Podsumowanie

Stworzyliśmy projekt aplikacji w wersji desktop do zarządzania frachtami, flotą i zleceniami.

Największą przewagą konkurencyjną aplikacji jest możliwość ominięcia pośredników — spedytorów, którzy narzucają wysokie marże. Komunikacja w systemie odbywa się więc bezpośrednio na linii zleceniodawca / przewoźnik.

  • Efekty

    Aplikacja posiada dwa tryby pracy — dla zleceniobiorcy (dla przewoźnika) oraz dla zleceniodawcy (firmy poszukującej transportu towarów). Dzięki wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji aplikacja posiada funkcję optymalizacji trasy, która pozwala ustalać jak najtańsze bądź jak najszybsze frachty.

    Jedną z istotnych funkcjonalności rozwiązania jest chat, który pozwala komunikować się w czasie rzeczywistym pomiędzy zleceniodawcą i przewoźnikiem oraz przewoźnikiem i kierowcą.

  • Dodatkowe funkcje

    Dodatkowym zadaniem było zaprojektowanie aplikacji mobilnej dla kierowców korzystających z systemu. Program obsługuje aktualnie wykonywane zlecenia w czasie rzeczywistym, udostępniając mapę
z punktami odbioru kolejnych towarów, jak i miejscem docelowym transportu. Dzięki możliwości zgłoszenia zakończenia kursu informacja jest od razu widoczna w systemie.

  • Korzyści dla klienta

    Podsumowując, zespół projektowy JAAQOB HOLDING® zaprojektował zaawansowaną aplikację dla branży transportowej, która jest wysoce funkcjonalna dla wszystkich stron transakcji. Rozwiązanie ułatwia bieżącą analizę realizacji zleceń, wpływa na obniżenie kosztów i skrócenie czasu transportu, a także ułatwia komunikację pomiędzy zleceniodawcą, wykonawcą oraz kierowcami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE CASE STUDIES

Poznaj nasze prace. Stworzyliśmy setki udanych projektów zaczynając od niewielkich stron WWW, po rozbudowane portale, a nawet systemy CRM użytkowane przez tysiące osób.

Zobacz wszystkie Case Studies

    Bezpłatna konsultacja

    Zastanawiasz się, jak zwiększyć sprzedaż w firmie i jednocześnie skutecznie budować markę? Być może potrzebujesz porozmawiać o marketingu lub efektywnej strategii biznesowej? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji eksperckiej – zadaj nam dowolne pytanie, a nasi eksperci bezpłatnie przedstawią Ci rozwiązania i kierunki marketingowe, które będą realizować cele biznesowe Twojej firmy. Wypełnij formularz, aby umówić się w dogodnym dla Ciebie terminie na konsultację.