Strategia –  nawigacja prowadząca do sukcesu rynkowego!

 

Strategia opracowywana przez naszą agencję to kompletny plan prowadzący firmę krok po kroku do realizacji założonych celów: biznesowych, marketingowych, komunikacyjnych, mediowych.

Przykładowe cele jakie może realizować strategia:

✔️  Wzrost zysku firmy w 2021 roku o XY %
✔️  Wzrost sprzedaży produktu lub całej kategorii produktowej o XYZ % w 2021 roku (z podziałem na kwartały)
✔️  Wzrost sprzedaży usługi / usług o XYZ % w 2021 roku (z podziałem na kwartały)
✔️  Wzrost świadomości marki (pomiar wykonywany na bazie zewnętrznych danych np. badanie udziału w rynku lub wewnętrznymi metodologiami pomiarowymi)

Strategię powinna mieć każda firma, niezależnie czy jest znaną marką czy dopiero chce być znana. Istnieje błędne przekonanie, że strategie są tylko dla dużych firm, tymczasem to właśnie małe i średnie firmy mają największy potencjał szybkiego wzrostu, często liczonego w dziesiątkach a czasem nawet setkach procent.

Dobrze opracowana strategia dla mniejszej firmy pozwala jej skutecznie walczyć z dużymi potentatami z racji swojej zwinności i elastyczności czego brakuje największym graczom na rynku.

Proces realizacji strategii

 • Warsztaty – Współpracę rozpoczynamy od warsztatu prowadzonego online, na którym poznajemy firmę, jej produkty i usługi. Rozmawiamy o rynku i konkurencji, wyzwaniach marketingowych oraz celach.
  Tworzenie strategii wymaga ścisłej współpracy klienta z agencją dlatego w trakcie prac nad dokumentem przeprowadzane są liczne konsultacje oraz dodatkowe spotkania warsztatowe.

 • Analizy & Audyty – Marketing w dużej mierze opiera się na licznych analizach, badaniach i audytach w celu zrozumienia jak wygląda rynek, konkurencja i jak na tym tle wypada nasza firma. Wszystko po to, aby opracować strategię, która precyzyjnie uderzy w słabe punkty konkurencji i pokaże unikalne wartość usług / produktów naszym klientom.
  Ogromną zaletą przeprowadzania analiz przez naszą agencję jest dostrzeganie dodatkowych elementów, które są zwykle niezauważalne dla naszych klientów, ponieważ są ekspertami w swoich branżach. W ten sposób często podpowiadamy, jak można wykorzystać dodatkowe atrybuty wyróżniające firmę, które pozwolą nam wyprzedzić konkurencję.

 • Ustalenie celów – Kolejnym krokiem w drodze po sukces rynkowy jest precyzyjne zdefiniowanie celów jakie chcemy zrealizować. Cele biznesowe, marketingowe i komunikacyjne muszą być dostosowane do potrzeb i możliwości firmy. Przemyślany i dobrze opracowany plan strategiczny ma za zadanie prowadzić firmę do realizacji celów przy jednoczesnej automatyzacji procesów sprzedażowych i marketingowych.

 • Strategia pozycjonowania rynkowego – Mając już wiedzę o tym co wyróżnia nas na tle konkurencji, jak aktualnie wygląda sytuacja na rynku i jakie cele chcemy zrealizować przechodzimy do etapu strategii pozycjonowania rynkowego marki.
  Na tym etapie planujemy strategicznie pozycję naszej marki względem rynku. Opracowujemy wytyczne, które posłużą w tworzeniu komunikacji firmy, tak aby np. wyróżnić nasz produkt / usługę. Jest to pewnego rodzaju określenie taktyki działania, nastawionej na osiągnięcie celów.

 • Plan strategiczny – Ostatnim etapem opracowywania strategii jest rozpisanie planu akcji, który poprowadzi firmę do realizacji celów w określonym czasie przy użyciu określonych narzędzi i promocji.
  Plan strategiczny to swego rodzaju mapa prowadząca krok po kroku do celu w jak najkrótszym czasie przy użyciu możliwie jak najmniejszej ilości zasobów niezbędnych do realizacji planu.

Jesteśmy grupą spółek strategiczno-kreatywnych, pomagamy od A do Z skutecznie wdrażać strategie firm. Jeśli zdecydujesz się na opracowanie strategii przez naszą agencję pomożemy również w kompleksowym jej wdrożeniu.

Jeśli Twoja firma potrzebuje wsparcia strategicznego, chcesz zwiększyć sprzedaż produktów lub usług, skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia. 

Wybrane realizacje


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'redirect_cf7' not found or invalid function name in /home/server274058/ftp/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292